artykuły

Jak sprawić aby po wpisaniu frazy wyszukiwania w pasku adresu przeglądarki przechodzić od razu na pierwszy wyszukany wynik, bez wyświetlania strony wyszukiwania?

12:11
Sun, 5 July 2015
Jest to możliwe. Jeśli jest to Chrome lub nowa Opera, należy kliknąć prawym przyciskiem na pasek adresu i wybrać polecenie "Edytuj wyszukiwarki...". W nowo otwartym oknie, należy dodać nową wyszukiwarkę, w polu "Adres" wpisując:
 https://www.google.com/search?q=%s&sourceid=opera&num=%i&ie=utf-8&oe=utf-8&btnI
Ważny jest parametr btnI znajdujący się na końcu adresu. Sprawia on, że Google, automatycznie przekieruje nas na stronę znajdującą się na pierwszym miejscu listy wyszukiwania.
W polu "Słowo kluczowe" wpisujemy np. literkę "l" (od "Lucky" - co ma swoje uzasadnienie w nazwie tej funkcji wyszukiwarki Google - ang. "Feeling lucky") i klikamy na przycisk "Zapisz". Od tego momentu, za każdym razem kiedy w pasku adresu wpiszemy:
l jQuery ajax
- zostanie nam wyświetlona od razu pierwsza znaleziona strona. Bardzo przydatne :)
Jeśli chodzi o starą Operę, to rzecz przedstawia się analogicznie, jednak zamiast na pasek adresu, musimy kliknąć na polu wyszukiwania, rozwijając listę dostępnych wyszukiwarek. Na samym dole znajdziemy "Zarządzaj wyszukiwarkami...". Reszta kroków jest analogiczna.
Póki co brak pytań w FAQ.

Skomentuj

Aby zamieścić komentarz, proszę włączyć JavaScript - niestety roboty spamujące dają mi niezmiernie popalić.


Komentarze czytelników

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
    Dexter