O programie

Skinek służy do modyfikowania zaawansowanych ustawień systemowych, niedostępnych z poziomu interfejsu systemu Windows.
Za jego pomocą możemy wyłączyć dostęp do wielu składników systemowych (może więc służyć za narzędzie administracyjne) lub włączyć wiele ukrytych opcji w Windows.
Program jest przeznaczony do systemów Windows 98 i 98 SE i nie polecam uruchamiać go na innych systemach, ponieważ nie był na nich testowany i nie wiem jak może to wpłynąć na pracę systemu.

Dlaczego nie powiniennem uruchamiać Skinka na systemach innych niż Win 98 i 98SE?
Program Skinek był pisany tylko dla systemów z serii 98 i tylko z nimi jest w 100% zgodny. Jeśli uruchomisz program na systemie np. Windows XP nie będzie on działał prawidłowo, ponieważ system XP ma, można powiedzieć, "gdzie indziej porozmieszczane te ukryte opcje w rejestrze". Nawet jeśli więc parę opcji zadziała, większość nie będzie działać, a opcje takie jak "Usuń ikonę kosza z pulpitu systemu Windows" mogą narobić w systemach z jądrem NT więcej zamieszania niż pożytku. Co innego jest z Windowsem Milenium. Jest on zboudowany na bazie jądra 9.x i jest to "ulepszona (można polemizować) wersja Windows 98". Tutaj na pewno zadziała już zdecydowanie więcej ustawień niż w XP (może nawet wszystkie), ale pewny nie jestem, gdyż jak wspomniałem, program Skinek nie był testowany na tych systemach. Nie wiem także co się stanie gdy uruchomicie go na Win95. Jest to stary system i na pewno nie będzie on obsługiwał większości z dostępnych w programie opcji.

UWAGA!!! ZALECAM WYKONANIE KOPII ZAPASOWEJ REJSETRU PRZED KAŻDYM URUCHOMIENIEM PROGRAMU INGERUJĄCEGO W REJESTR (DOTYCZY TO RÓWNIEŻ SKIN'KA.
KOPIĘ ZAPASOWĄ REJESTRU WYKONUJEMY W NASTĘPUJĄCY SPOSÓB:
OTWIERAMY EDYTOR REJESTRU WYWOŁUJĄC Z MENU START OPCJĘ URUCHOM I WPISUJĄC SŁOWO "REGEDIT". W NOWO OTWARTYM OKNIE KLIKAMY NA MENU "PLIK" I WYBIERAMY POLECENIE EKSPORTUJ. UPEWNIAMY SIĘ, ŻE ZAZNACZONA JEST OPCJA "WSZYSTKO" W GRUPIE "ZAKRES EKSPORTU", WYBIERAMY MIEJSCE ZAPISU (POLECAM DYSK C:) I KLIKAMY NA "ZAPISZ"

Co mam zrobić, gdy nie zrobiłem kopii rejestru, a system się nie uruchamia?
Jeśli system przestał funkcjonować można w łatwy sposób (o ile masz teraz dostęp do DOS'a) przywrócić kopię rejestru z czasów gdy jeszcze poprawnie się uruchamiał. W tym celu należy w linii komend DOS'a wpisać polecenie: "scanreg /restore" i wybrać kopie rejestru z określonego dnia, kiedy wszystko funkcjonowało prawidłowo. Wykonanie tej procedury przywróci Rejestr do stanu, w jakim znajdował się w momencie ostatniego prawidłowego uruchomienia komputera.
Jeśli i to nie pomoże, polecam lekturę artykułów dołączonych do programu, jak "Rejestr" i "Windows Break"

"Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek starty wywołane nieprawidłowym działaniem program, lub nieprawidłowym jego użytkowaniem"

I tym miłym akcentem kończę ów zapis. ;)