artykuły

[WWW] Gdy ściągam plik ze zdalnego serwera obsługującego wznawianie ściągania, wznawianie ściągania działa dopóki nie uruchomie ponownie przeglądarki - wtedy wyświetla błąd i zaczyna pobierać od początku. Co się dzieje i jak to ominąć?

4:29
czw, 29 marzec 2007
Opisana sytuacja zachodzi, gdy sesja otwarta na pobieranie wygasa - dzieje się tak wtedy, gdy usuwasz pliki Cookie (a pliki Cookie służące do przechowywania danych sesji w przeważającej większości wypadków wygasają wraz z zamknięciem przeglądarki). Pamiętam jak miałem z tym ogromny problem, gdy pobierałem program Adobe After Effects (zajmuje kokoło 1,2 GB). Gdy większosć pliku była już pobrana, nagle zrestartował mi się komputer. Pobieranie przepadło. Czyżby? Po kilku minutach zastanawiania się jak uratować to pobieranie i rozpracowywania mechanizmu downloadu serwera Adobe doszedłem do konkretnych wniosków.
Zrobiłem kopię zapasową pliku, którego nie dokończyłem ostatnio pobierać. Uruchomiłem przeglądarkę, usunąłem stare pobieranie w Download Manager, po czym zalogowałem się na stronie i rozpocząłem pobieranie nowego pliku (od nowa). Zdążyło się pobrać zaledwie kilkaset kilobajtów kiedy zastopowałem proces pobierania. Bez zamykania przeglądarki (to ważne - nie wolno zamknąć przeglądarki, ponieważ utracimy sesje), podmieniłem mały plik (ten kilkuset kilobajtowy) zrobioną wcześniej kopią zapasową. Wznowiłem pobieranie. Zadziałało. Zaoszczędziłem kilka dni Downloadu i nauczyłem się ważnej rzeczy. Czasami warto pomyśleć kilka minut...Póki co brak pytań w FAQ.

Skomentuj

Aby zamieścić komentarz, proszę włączyć JavaScript - niestety roboty spamujące dają mi niezmiernie popalić.


Komentarze czytelników

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
    Dexter