artykuły

[VirtualPC] Po zainstalowaniu dodatków "Additions" do Microsoft Virtual PC 2007 widzę jedynie 4-bitową głębie kolorów, a rozdzielczość jest na poziomie 640x480, jak to zmienić tak aby zachować dodatki, ale jednocześnie pracować w pełnej rozdzielczości i ilości kolorów?

4:29
czw, 29 marzec 2007
Tak, zdarzyło mi się to i znalazłem rozwiązanie. Otóż, aby rozwiązać problem, po zainstalowaniu dodatków należy usunąć sterownik karty graficznej w Menadżerze urządzeń, uruchomić ponownie komputer, po czym zainstalować inny z dostępnych sterowników emulujących "S3 Trio".

Zakładam, że na wirtualnym systemie masz teraz zainstalowane dodatki "Additions" które powodują problemy a Twój wirtualny pulpit jest wyświetlany w 16 kolorach i niskiej rozdzielczości ;-) (Jeśli nie masz zainstalowanych dodatków - zainstaluj je właśnie teraz poprzez wybranie z menu "Action" polecenia "Install or Update Virtual Machine Additions").

Jak to naprawić (krok po kroku)?
Najpierw musimy usunąć sterownik karty graficznej. W tym celu otwieramy Menadżer urządzeń (menu START>prawy przycisk na "Mój komputer">Właściwości"Karta Sprzęt>przycisk Menadżer urządzeń). W oknie Menadżera urządzeń odnajdujemy pozycję karty graficznej, klikamy na nią prawym przyciskiem myszy i wybieramy "Odinstaluj". Uruchamiamy wirtualny komputer ponownie.
Po ponownym uruchomieniu, mamy już prawdopodobnie dobrą głębię kolorów, ale rozdzielczość nie jest zachwycająca (640x480). Z menu "Action" wybieramy "Install or Update Virtual Machine Addiditions" po czym klikamy na przycisk "Continue" - obraz płyty z dodatkami do programu zostanie zamontowany (ale my nie instalujemy ponownie dodatków). Wchodzimy do Menadżera urządzeń, odnajdujemy pozycję karty graficznej i klikamy na nią dwukrotnie. Przechodzimy do karty "Sterownik" i klikamy na przycisk "Aktualizuj sterownik". W nowootwartym oknie wybieramy "Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane)", po czym klikamy "Dalej", następnie na "Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania" i klikamy "Dalej". Na nowym ekranie zobaczymy listę dostępnych sterowników. Możemy wybrać każdy prócz "VM Additions S3Trio 32/64". Ja wybrałem "S3 Trio 64 V+". Po wybraniu sterownika instalujemy go poprzez kliknięcie na przycisk "Dalej". Następnie klikamy na "Zakończ" i tym samym zamykamy kreatora, odpowiadając twierdząco na pytanie "Czy ponownie uruchomić komputer?".
Póki co brak pytań w FAQ.

Skomentuj

Aby zamieścić komentarz, proszę włączyć JavaScript - niestety roboty spamujące dają mi niezmiernie popalić.


Komentarze czytelników

    Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
    Dexter